Informácie

Populárny produkt na čisto prírodnom zložení, ktorý pomohol už tisícom ľudí s ich ústnou hygienou po celom svete.

Tento produkt je vyrábaný v USA. Predáva sa po celom svete (USA, Kanada, UK, Australia..) a teraz konečne aj na Slovensku a v Českej republike.

Vedeli ste, že ak máte v poriadku ústnu dutinu predídete množstvám chorôb?

Za naše výsledky hovoria ľudia po celom svete.

Spolupracujeme s lekárňami aj so stomatologickými ambulanciami. Informujte sa ohľadom našich produktov vo Vašej lekárni alebo u Vášho stomatológa.

OraMD v magazínoch:

Health Smart Magazine Aug 2011Soap World Magazine Dec 2010


Family Circle Magazine Nov 2010


- oramd na boľavé ďasná
- oramd proti zápalu ďasien
- oramd proti krvácaniu ďasien
- oramd proti opuchu ďasní
- oramd proti napuchnutým ďasnám
- oramd proti ústupu ďasien
- oramd pre zdravé ďasná
- oramd pre ústnu hygienu
- oramd pre každodenné použitie
- oramd 100% prírodný
- oramd bez alkoholu, bez sls

4 základné postupy s OraMD pre dôkladnú hygienu vašej ústnej dutiny

OraMD Extra Strength obsahuje tie isté látky ako OraMD Original. Avšak, výskum OraMD Extra Strength trval dlhšie a bol preformulovaný tak aby pôsobil oveľa agresívnejšie. Práve pre tieto vlastnosti OraMD Extra Strength pôsobí rýchlejšie a výsledky sa dostavia skôr.

Ak máte problémy s ďasnami, krvácanie ďasien, červené ďasná, opuchnuté ďasná, alebo zápach z úst, potom máme pre vás riešenie!

 
-100% prírodné
-nahrádza zubnú pastu,
ústnu vodu a osviežovač
dychu
-bez SLS/Fluoride, alkohol
-zabíja baktérie
-eliminuje zlý dych
-účinne chráni proti zápalu
ďasien
-bojuje proti baktériam
-zachováva prirodzenu
rovnováhu ústnej mikroflóry
   
-100% prírodné
-naša najkoncentrovanejšia
formula pre
maximálny efekt
-bez SLS/Fluoride, alkohol
-určené pre akútne stavy
-úbytok ďasien
-podráždenie ďasien
-obnažené zubné krčky a 
s tým spojená citlivosť zubov


Prírodná alternatíva k lepšej ústnej hygiene – ak trpíte bolesťami ďasien, krvácaním ďasien, zapálenými ďasnami, ústupom ďasien a inými podobnými problémami. Výrobcom odporúčané dávkovanie: minimálne 2 kvapky ráno + 2 kvapky večer na zubnú kefku alebo pohár vody na výplach ústnej dutiny. Takto fľaštička vydrží po otvorení do troch mesiacov, čo je aj výrobcom odporúčaná doba spotreby po otvorení.


OraMD Original a OraMD Extra Strength neobsahujú alkohol, fluorid ani Sodium-Lauryl-Sulphate známy tiež ako SLS. To znamená, že naše produkty nevysušujú po použití vašu dutinu ústnu!

Ako mi pomôže OraMD?
Ak trpíte príznakmi ochorenia ďasien, ktoré môžu zahŕňať - zlý dych - bolesť alebo bolestivé ďasná - červené ďasná - krvácanie z ďasien - ustupujúce ďasná - abscesov a opuchnuté ďasná. . . potom OraMD bude vaša voľba. Vaše príznaky sa dramaticky znížia a často úplne zmiznú s pravidelným každodenným používaním OraMD.

OraMD je vhodný aj ako prevencia proti paradentóze a všetkým sprievodným javom v ústnej dutine.
Orálne resp. ústne problémy sú často pripisované zlej ústnej hygiene predovšetkým zanedbanej starostlivosti. Tieto problémy sa vo všeobecnosti dajú napraviť alebo sa im dokonca dá predísť tým, že si človek odmalička zvykne na správnu starostlivosť a ústnu hygienu. Štvorstupňový program orálnej hygieny s OraMD je Vašim kľúčom k zlepšeniu stavu Vašich zubov aj ďasien a celkového stavu ústnej dutiny.

OraMD má 100% prírodné zloženie: Peppermint - mentol, Spearmint - mäta, Almond - mandle.
Mentol - efektívne bojuje proti 22 kmeňom baktérií v laboratórnych štúdiách. Má veľmi silné antimi krobiálne, antibakteriálne a antimykotické vlastnosti.
Mäta - má antibakteriálne účinky, ktoré sa javili ako veľmi silné proti šíreniu niekoľkých patogénnych baktérií.
Mandle - pôsobia ako plastifikátor pre ostatné dva oleje, pomáhajú zmierniť podráždenie a zápal.

Jedná sa o vedecký vzorec navrhnutý špeciálne pre boj proti baktériám, ktoré sa budujú v ústach. Botanické oleje sú prirodzene antibakteriálne, čo eliminuje potrebu chemických alternatív.

Po niekoľkých prvých použitiach OraMD môžete zistiť, že je tak povediac " trochu silné". Počiatočná účinnosť skutočne môže byť ohromujúca a to práve z dôvodu, že OraMD aktívne ničí skryté baktérie vo Vašej ústnej dutine. Nevzdávajte to, je to správny začiatok riešenia Vašich starostí v ústnej dutine.

Výsledky sa samozrejme líšia v závislosti na stave Vašej ústnej dutiny. Čoskoro môžete vidieť zlepšenie pri problémoch akými sú krvácanie z ďasien, začervenanie, bolestivosť a opuch. V prípade závažnejších problémov sa výsledky dostavujú pochopiteľne neskôr, treba však byť trpezlivý a v priebehu niekoľkých mesiacov pravidelného používania OraMD budete určite milo prekvapení.

V dutine ústnej sa najčastejšie stretávame s rôznymi parodonopatiami. Patria sem tak zápalové ako aj nezápalové ochorenia ďasna a závesného aparátu zubov. Oveľa častejšie sa jedná o zápalové parodontopatie, napríklad gingivitídy, čiže zápal ďasna. Na vzniku sa podieľajú v prvom rade baktérie zubného povlaku a potom rôzne lokálne a celkové faktory. Všeobecne sa zápal prejavuje piatimi príznakmi, ako sú začervenanie, opuch, teplota, bolesť a porucha funkcie. Jedným z prvých príznakov pred nástupom zápalu je krvácanie ďasien na dotyk (napríklad pri čistení zubov). To znamená, že by sme mali zlepšiť hygienu dutiny ústnej, lebo v opačnom prípade gingivitída po určitom čase môže prejsť do parodontitídy. Známkami parodontitídy je okrem zápalu ďasien aj ubúdanie kosti okolo zubu, kývavosť a strata hoci aj úplne zdravého zubu alebo dokonca zubov.

OraMD zubná pasta, ústna voda a osviežovač dychu v jednom:

 • posilňuje parodont (závesný aparát zubu, tkanivo okolo zuba),
 • má výrazný adstringentný účinok (sťahuje ďasná),
 • zastavuje krvácanie z ďasien,
 • má protizápalový účinok,
 • chráni pred vznikom zubného kazu.

Výsledky štúdie preukázali významné zlepšenie v gingiválnom indexe a konštatovala sa jeho
80% – ná redukcia, vďaka kombinácii účinných látok v OraMD.

Zvýšené riziko zápalu ďasien majú:

 • diabetici - cukrovka negatívne ovplyvňuje stav ďasien. Dôvodom je odlišné zloženie ústnej mikroflóry súvisiace s porušeným metabolizmom. Pri diabete 1. typu (vrodeného) sa parodontálne zmeny začínajú prejavovať už v čase dospievania,
 • fajčiari - fajčenie mení chemické aj mikrobiologické prostredie v ústach, čo spôsobuje zvýšené množstvo zubného povlaku. Fajčiari majú jedenapolkrát väčšiu pravdepodobnosť straty zubov, okrem toho má fajčenie veľmi negatívny vplyv na prekrvenie a regeneráciu ďasien,
 • ľudia - ktorí zanedbali ústnu hygienu a chcú spraviť všetko preto, aby sa im zmiernili a ustúpili problémy v ústnej dutine.

Pomoc proti prejavom starnutia v ústnej dutine:

 • úbytok ďasien - ústup ďasien
 • podráždenie ďasien - citlivé ďasná
 • obnažené zubné krčky a s tým spojená citlivosť zubov
 • problémy s udržaním zubnej náhrady z dôvodu úbytku ďasien
 • zapálené ďasná - červené ďasná
 • krvácanie ďasien - opuchnuté ďasná - napuchnuté ďasná
 • a mnoho ďalšieho čo dokáže tento produkt.
 • neobsahujú alkohol, fluorid ani sodium lauryl sulfát (SLS)
 • schválené v súlade s direktívou EÚ 76/768/EEC pre kozmetické výrobky a spĺňa nariadenie vlády 658/2005. Dermatologicky testované.
 • zabraňujúca tvorbe povlakov, zubného kameňa a zápalu ďasien
 • na každodennú starostlivosť o ústnu dutinu
 • použitie ústnej vody pred čistením zubov pomáha rozpustiť bakteriálny povlak
 • použitie ústnej vody medzi dvomi čisteniami zubov pomáha brzdiť tvorbu zubného kameňa a zabraňuje zápalu ďasien
 • bez alkoholu, bez fluóridu, bez SLS

Použitie tiež vhodné:

 • na predchádzanie zápalu ďasien a závesného aparátu zubov,
 • na prevenciu vzniku zubného povlaku u pacientov,
 • s fixnými ortodontickými strojčekmi,
 • so zvýšenou kazivosťou zubov,
 • s dentálnymi inplatátmi,
 • s fixnými mostíkmi,
 • na starostlivosť o snímateľné ortodontické strojčeky a zubné náhrady,
 • na redukciu podráždenia ďasien pod protézou,
 • na prevenciu zubného kazu.

Ochorenie Parodontu:
Ochorenie parodontu postihuje tkanivá obklopujúce zub a je zapríčinené nahromadením povlaku. Ak sa povlak neodstráni, zlúči sa s látkami, ktoré sú v sline, a vápenatie – už sa nedá ľahko odstrániť pri čistení kefkou. Tento tvrdý nános poznáme ako ZUBNÝ KAMEŇ. Začiatočný stupeň ochorenia sa volá ZÁPAL ĎASIEN („krvácajúce ďasná“). Prvým znakom je začervenanie a opuch okraja ďasien, ktoré často krvácajú pri čistení zubov. Zápal ďasien sa môže upraviť dôkladným čistením zubov. Ak sa zuby nečistia a zápal ďasien pokračuje, môže sa rozšíriť do hĺbky, alebo sa môže tiež rozvíjať smerom ku koreňu zuba, ničiac parodontálne vlákna, ktoré zub upevňujú. Nakoniec sa zuby začnú kývať a treba ich vytrhnúť.

Dvakrát denne tri minúty čistenia zubov, to sú tri hodiny za mesiac, 36 hodín za rok a 360 hodín za desať rokov života.

Čistenie zubov je neodmysliteľne späté s pocitom sviežosti, sviežim dychom, ktorý sa dosahuje použitím mentolu či mätového oleja v OraMD.

Dôležité UPOZORNENIA!!!

Nevystavujte OraMD nadmernému teplu ani nenechávajte viečko otvorené, pretože sa znižuje jeho účinnosť. Vo fľaštičke je približne 400 kvapiek.

OraMD aj napriek tomu, že je 100% prírodný produkt, neodporúča sa jeho použitie pre tehotné a dojčiace matky a deti do veku 6 rokov z dôvodu vysokej koncentrácie použitých prírodných olejov.

OraMD nie je určený na vnútorné použitie, neprehĺtajte! Používa sa výlučne pre potreby dutiny ústnej!